June 28, 2026
fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie

Od 29 czerwca do 14 sierpnia w rejonie kładki dla pieszych przy al. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie, prowadzone będą prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej. Z tego względu, już od najbliższego poniedziałku – czekają nas utrudnienia w ruchu.

Od 29 czerwca do 4 lipca, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach, ale tylko skrajnymi pasami jezdni. Z kolei od 4 lipca, do 4 sierpnia, do dyspozycji będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że wraz z postępem prac przejazd będzie przenoszony z jednej strony alei na drugą, dlatego prosi się o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Kolejne utrudnienia potrwają od 5 do 14 sierpnia, natomiast organizacja ruchu wróci wtedy do takiej, jak na początku prac. Pomiędzy pracami prowadzonymi przez MPEC-Rzeszów Sp. z o.o. remont konstrukcji kładki przeprowadzi Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie (14-24 lipca). Dzięki niemu kładka zostanie odnowiona i odmalowana.

Podczas wszystkich prac ruch pieszy na kładce nie będzie sprawiał problemów. – Mogą wystąpić tylko krótkotrwałe wstrzymania ruchu dla pieszych ze względów potrzeby podwyższonego bezpieczeństwa – przekazuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

fot. UM Rzeszowa

Wszystkie prace przeprowadzone będą zgodnie z zatwierdzonym Projektem Organizacji Ruchu, a o ich przeprowadzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem zostały powiadomione służby miejskie, Wydział Komunikacji, Miejski Zarząd Dróg, PKS, Związek Gmin PKS (przejazdy MKS), Zarząd Transportu Miejskiego, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego, oraz miejskie komendy Straży Pożarnej i Policji.

Czytaj więcej:

Sekundy od tragedii. Policjantka wyprowadziła 51-latka z płonącego mieszkania

fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie

Od 29 czerwca do 14 sierpnia w rejonie kładki dla pieszych przy al. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie, prowadzone będą prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej. Z tego względu, już od najbliższego poniedziałku – czekają nas utrudnienia w ruchu.

Od 29 czerwca do 4 lipca, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach, ale tylko skrajnymi pasami jezdni. Z kolei od 4 lipca, do 4 sierpnia, do dyspozycji będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że wraz z postępem prac przejazd będzie przenoszony z jednej strony alei na drugą, dlatego prosi się o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Kolejne utrudnienia potrwają od 5 do 14 sierpnia, natomiast organizacja ruchu wróci wtedy do takiej, jak na początku prac. Pomiędzy pracami prowadzonymi przez MPEC-Rzeszów Sp. z o.o. remont konstrukcji kładki przeprowadzi Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie (14-24 lipca). Dzięki niemu kładka zostanie odnowiona i odmalowana.

Podczas wszystkich prac ruch pieszy na kładce nie będzie sprawiał problemów. – Mogą wystąpić tylko krótkotrwałe wstrzymania ruchu dla pieszych ze względów potrzeby podwyższonego bezpieczeństwa – przekazuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

fot. UM Rzeszowa

Wszystkie prace przeprowadzone będą zgodnie z zatwierdzonym Projektem Organizacji Ruchu, a o ich przeprowadzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem zostały powiadomione służby miejskie, Wydział Komunikacji, Miejski Zarząd Dróg, PKS, Związek Gmin PKS (przejazdy MKS), Zarząd Transportu Miejskiego, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego, oraz miejskie komendy Straży Pożarnej i Policji.

Czytaj więcej:

Sekundy od tragedii. Policjantka wyprowadziła 51-latka z płonącego mieszkania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *