Rzeszów News
Ponad 10 tys. ciepłych posiłków wydano podczas tegorocznej akcji „Autobus ciepła”. To prawie o 3 tysiące więcej posiłków niż w zeszłym roku. „Autobus ciepła” wyjechał w połowie listopada. Zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali na Podpromiu i […]
The post „Autobus ciepła” zakończył misję. Nakarmił ponad 5000 osób appeared first on Rzeszów News.
Ponad 10 tys. ciepłych posiłków wydano podczas tegorocznej akcji „Autobus ciepła”. To prawie o 3 tysiące więcej posiłków niż w zeszłym roku.
„Autobus ciepła” wyjechał w połowie listopada. Zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali na Podpromiu i przy Parku Papieskim.
Autobus swoją misję zakończył 15 marca. Urzędnicy szacują, że z tegorocznej pomocy skorzystało 5083 osoby. Łącznie wydano 10 188 porcji ciepłych posiłków – o prawie 3 tys. więcej niż w ub. r. Wtedy do potrzebujących rzeszowian trafiło 7,5 tys. posiłków
„Autobus ciepła” na ulice Rzeszowa po raz pierwszy wyruszył w listopadzie 2021 roku. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
Ciepłe posiłki dostarczano w ustalone miejsca, we wskazanym czasie.
– Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej jest bardzo istotna. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy temperatury są niskie ciepły posiłek to podstawa – przypomina Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
„Autobus ciepła” po raz kolejny spotkał się z dobrym przyjęciem mieszkańców Rzeszowa. – Wspaniale, że mogliśmy udzielić pomocy tak dużej liczbie osób – dodaje prezydent, dziękując wszystkim, którzy wsparli całe przedsięwzięcie.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że osoby potrzebujące w Rzeszowie z darmowych, ciepłych posiłków mogą korzystać przez cały rok. Posiłki są wydawane w kuchni albertyńskiej, przy ul. Jana Styki 21.
Dla potrzebujących uruchomiono też noclegownię oraz schronisko z miejscami dla 80 osób. Można tam liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.
oprac. (saba)