Rzeszów już długo planował tegoroczne obchody majówki. Czekają nas koncerty, turniej rycerski, parady, a nawet pokazy taneczne. Zobacz co przygotowano na Święto Paniagi!
Dziś pierwszy dzień uroczystości majowych. Te patriotyczne święta przyniosą ze sobą mnóstwo atrakcji. W szczególności dotyczy to rzeszowskiego Święta Paniagi, czyli święta ulicy 3 Maja. To cztery dni wydarzeń, koncertów i spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Początek Rzeszowskiej Majówki
Rzeszowska Majówka rozpocznie się Jarmarkiem Rękodzieła i Produktów Regionalnych. Będzie on otwarty od 1 do 4 maja, w godz. 11:00-20:00. Stoiska można znaleźć przy al. Lubomirskich oraz al. Pod Kasztanami.
Oferują unikatowe wyroby, jak ręcznie wykonana biżuteria, ceramika, świece sojowe, drobne rękodzieło i dekoracje do domu. Nie zabraknie również aspektu kulinarnego, w postaci regionalnych specjałów. Wśród nich można znaleźć lokalne sery, miody, chleby na zakwasie oraz domowe słodkości.
Dzień Flagi RP
W drugi dzień majowych uroczystości odbywać się będą wydarzenia związane z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się na rzeszowskim Rynku.
12:00 – podniesienie Flagi Państwowej
12:05 – wystąpienia
12:20 – Występ Orkiestry Wojskowej
Tego dnia będzie miało miejsce nietypowe wydarzenie, jakim jest Rzeszowski Turniej Rycerski „Blaski średniowiecza III”. Obejmie on pokazy rycerskie, pojedynki na miecze, średniowieczne stroje i rzemiosło. Turniej będzie trwał przez dwa dni, 2 i 3 maja, w godz. 11:30-18:00.
2 maja o godz. 18:00 odbędzie się w Galerii pod Ratuszem wernisaż wystawy „Emocje”. Będzie to wystawa prac studentów z koła naukowego Twórczych Działań Warsztatowych (WSIiZ), wykonanych w technice linorytu oraz rysunku. Projekt ma na celu pokazanie kondycji emocjonalnej, stanu psychicznego młodych ludzi w Europie. Prace zostały wykonane w technice linorytu oraz rysunku i odzwierciedlają emocje, takie jak smutek, samotność czy gniew. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, a sama wystawa będzie czynna do 14 maja:
- poniedziałek – piątek 13:00-18:00
- weekendy – 12:00-19:00
Święto Paniagi
3 maja Rzeszów, jak co roku, wypełni się pięknymi kolorami. Tego dnia będziemy obchodzić Święto Paniagi, czyli święto ulicy 3 Maja. Choć przez lata przyjmowała różne nazwy, w rzeszowskiej gwarze utarła się jako Paniaga. Jest to jedna z najstarszych ulic stolicy podkarpacia.
W ramach obchodów związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja zaplanowane są wydarzenia, takie jak:
9:30 – msza święta w Kościele Farnym przy Placu Farnym 5
10:50 – przemarsz Kompanii Honorowej i pocztów sztandarowych na rzeszowski Rynek
- 11:00 – uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki.
Ul. 3 Maja
Na ul. 3 Maja świętowanie rozpocznie się o 11:00, spotkaniem z Czesławem Drągiem, znawcą i opiekunem ekspozycji Księgarnia Epoka (ul. 3 Maja 2). W jego trakcie zaprezentowana zostanie unikatowa kolekcja 25 obcojęzycznych wydań „Pana Tadeusza”.
Później, o godz. 13:00 odbędzie się jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji całej majówki, czyli barwna parada uliczna. Wyruszy ona z ul. 3 Maja, spod wieży Farnej w stronę Fontanny Multimedialnej. Na całej Paniadze będzie na czym zawiesić oko, obecne będą: performance artystyczne, pokazy uliczne, iluzjoniści oraz różnorodne aktywności dla dzieci, z których będzie można korzystać przez całe popołudnie.
O godz. 16:00 w Urban Labie odbędzie się spotkanie „Literatura na Paniadze” – gościem będzie rzeszowski pisarz Wojciech Kulawski, autor kryminałów, thrillerów i powieści fantastycznych.
Plac NBP
Głodni sztuki i ci, którzy chętnie uczą się nowych umiejętności, znajdą coś dla siebie na placu przed rzeszowskim oddziałem Narodowego Banku Polskiego. Będą się tam odbywać najróżniejsze warsztaty, a także będzie można rzucić okiem na piękne rękodzieło. Spotkamy tam osobistości, takie jak:
- Krzysztof Koziołkiewicz – warsztaty malarskie, rzeźby, wystawa
- Antonina Tomczuk – warsztaty malarskie dla dzieci, wystawa
- Paweł Kowalito – warsztaty kowalstwa, wystawa
- Przystań Caryńska – wystawa łódki Optimisty, mini kurs żeglarski dla dzieci i nie tylko, wiązanie węzłów żeglarskich, szanty
- Miodowy Płomień – wystawa świec z wosku pszczelego
- Dorota Zielińska – bieszczadzkie anioły na deskach
- Monika Jesion – rękodzieło, korale
- Arkadiusz Tenderski – rękodzieło, kamienie i biżuteria w brązie
- Ewa Górska – rękodzieło, biżuteria
- Natchnieni Bieszczadem – koszulki, gadżety Bieszczadzkie, strefa VIP, regionalne produkty kulinarne
Scena przy wieży Farnej
Na scenie przy wieży Farnej od 13:30 do 18:30 będzie trwał koncert „Anioł z Farnej Wieży”. Wystąpią w nim:
- Aleksander Berkowicz wraz z zespołem
- Mażoretki Incanto
- Wokaliści Dominika Kindrat Vocal Studio
- Wokaliści Centrum Młodzieży w Rzeszowie
- Wokaliści Rzeszowskiego Domu Kultury
- Mażoretki Illusion
- Szkoła Tańca Shantel
Dodatkowo, przy ul. Zamkowej w godz. 9:00-17:00 będzie działało studio plenerowe Polskiego Radia Rzeszów. Zorganizuje audycje na żywo, atrakcje dla najmłodszych, a nawet wystawę starych, zabytkowych odbiorników radiowych.
W okolicach fontanny multimedialnej i fosy zamku Lubomirskich, w godz. 13:00-18:00 odbywać się będą pokazy zespołów tanecznych. Będzie tam również strefa dla dzieci z animacjami, grami i zabawami.
Parking przy budynku RARR
Na parkingu przy budynku RARR, położonym przy ul. Szopena 51, odbędzie się ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez klub motocyklowy Steel Roses MC Rzeszów. Przez 5 godzin, począwszy od 11:00, krew będzie można oddać w specjalnym krwiobusie.
W tym samym miejscu w godz. 12.00-18.00 pod szyldem „Gelato on the Road” odbędą się pokazy, degustacje, a nawet wystawa maszyn do produkcji lodów. Ta atrakcja będzie dostępna aż do 5 maja.
Zwiedzanie Piwnic, koncert i wystawy
Od 10:00 do 19:00 chętni będą mogli wybrać się na skróconą wersję zwiedzania Rzeszowskich Piwnic – multimedialną ścieżką „Obrazy historii”. Spacerując podziemiami, będzie można samodzielnie odkryć historię tego miejsca i Rzeszowa. Taka wycieczka trwa około 50 min i rozpoczyna się krótkim wstępem przewodnika.
W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa w czasie trwania święta dostępne będą do obejrzenia dwie ciekawe wystawy:
- „Rok 2024 w obiektywach Polskich Fotografek” – wystawa zdjęć Polish Women Photographers (wystawa plenerowa)
- „Trzy Pokoje” – wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej, Małgorzaty Wakuluk i Agnieszki Babińskiej
Co więcej, o godz. 19:00 na Rynku rozpocznie się koncert Another Pink Floyd Symfonicznie z gościnnym udziałem Marka Radulego. W jego trakcie zostaną przedstawione największe dzieła Pink Floyd, wykonane przez zespół rockowy w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Niezwykłe aranżacje inspirowane są współczesną muzyką filmową i zostały opracowane specjalnie na tę okazję. Usłyszymy przeboje Pink Floyd w wersjach, które nawiązują do brzmienia koncertowego największych przebojów Hansa Zimmera.
Muzeum Dobranocek i Kino Zorza
Kino Zorza przygotowały specjalny seans familijny „Akiko. Latająca małpka”. Rozpocznie się on o godz. 15:00, a cena biletu wyniesie zaledwie 2 zł.
Muzeum Dobranocek również nie próżnuje. W godz. 10:00-18:00 można będzie zobaczyć wystawę eksponatów z filmów animowanych dla dzieci pt, „Muzeum Dobranocek – wspomnienia nie tylko dla dzieci”. Do tego dojdą wystawa „Gdzie jesteś Scooby-Doo?” oraz „Miś”, czyli wystawa planszowa przedstawiająca Misia Uszatka.
Co więcej, odbędzie się pokaz filmowy dobranocek z dawnych lat pt. „W kinie przeszłości”, a także wędrówka ulicą 3-go Maja w towarzystwie Misia Uszatka w 50. rocznicę jego debiutu na ekranie, pn. „SPAcer dobry na wszystko”/
O godz. 12:00, 13:00, 14:00 oraz 16:00 w wydarzeniu „Dzień dobry! Witamy z Rzeszowa!” poznamy kulisy animacji, których fabuły rozgrywają się w stolicy Podkarpacia.
Rzeszowskie szkoły
Również rzeszowskie szkoły przygotowały co nieco dla świętujących. Zespół Szkół Plastycznych organizował będzie malowanie w fosie.
Co więcej, I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zaprasza na wystawę o Ignacym Łukasiewiczu oraz prezentację o absolwentach.
4 maja i Star Wars
W poniedziałek, 4 maja na ul. 3 maja będą miały miejsce Targi Rzeszowskich Organizacji Pozarządowych (NGO). W trakcie wydarzenia organizacje będą miały okazję zaprezentować swoją działalność.
Serce części Rzeszowian niewątpliwie skradnie zakończenie tegorocznej majówki, czyli Rzeszów Star Wars Day. Paniaga kontratakuje. Tego dnia od południa do wieczora czeka nas szereg atrakcji związanych z tematyką popularnej franczyzy:
12:00 – pierwszy film niespodzianka w Rzeszowskich Piwnicach
13:00 – rozpoczęcie oficjalne wydarzenia
13: 00-18:00:
- Strefa LEGO – warsztaty kreatywnego budowania
- Galaktyka pełna książek! – Star Wars Czytelnia w Plenerze (WiMBP Rzeszów)
- STAR WARS ART – tworzenie sztuki z hełmów (Wydział Sztuki URz) (o 18:00 oficjalna prezentacja)
13: 00-19:30 (przez cały okres trwania wydarzenia na Fontannie):
- Warsztaty Druk 3D – (Hobbystycznie.pl / Centrum Druku 3D)
- Gwiezdne Synto – Multimedialna instalacja interaktywna (Syntograf.pl)
- Strefy Cosplay: Wielka Armia Republiki – Kantyna / Manda Yaim
- Wspólne malowanie
13:00 – WARSZTAT: Zmień się w postać z Gwiezdnych Wojen (RDK)
13:15 – WARSZTAT: I grupa warsztatowa – walki na miecze świetlne (SaberArts)
14:00 – PRELEKCJA: Mateusz Zelek (GryOnline.pl) / Michał Łazarów – “Gwiezdne Wojny: Przyszłość Galaktyki”
14:25 – WARSZTAT: II grupa warsztatowa (SaberArts)
14:30 – WARSZTAT: Gwiezdny Komiks (RDK)
14:40 – drugi film niespodzianka w Rzeszowskich Piwnicach
15:00 – PRELEKCJA: Wielka Armia Republiki – “O WAR – jak zrobić zbroję klona.”
15:35 – WARSZTAT: III grupa warsztatowa (SaberArts)
16:00 – WARSZTAT: Miecze Świetlne (RDK)
16:00 – PRELEKCJA: Manda Yaim – “Nie tylko Boba Fett, czyli historia Mandalorian”
16:45 – WARSZTAT: IV grupa warsztatowa (SaberArts)
17:00 – PRELEKCJA: SaberArts – Formy walki mieczem świetlnym
17:30 – WARSZTAT: Gwiezdne Zakładki (RDK)
17:40 – trzeci film niespodzianka w Rzeszowskich Piwnicach
18:00 – oficjalna prezentacja wykonanych hełmów (Wydział Sztuki URz)
18:30-19:00 – PRELEKCJA: dr Mikołaj Birek / lic. Mariusz Chorąży – “Piksele w kosmosie. O Gwiezdnych Wojnach w grach.”
18:30 – WARSZTAT: V grupa warsztatowa (SaberArts)
19:30 – Wspólny przemarsz z Fontanny Multimedialnej pod Rzeszowski Ratusz zakończony pokazem szermierki w wykonaniu SaberArts na płycie Rynku)
20:10 – pokaz mappingu w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki URz na kamienicy Zinnemanna
20:15 – zakończenie imprezy
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Krosno stolicą baloniarstwa. 62 załogi z 14 krajów powalczą w jubileuszowych zawodach
Rzeszów już długo planował tegoroczne obchody majówki. Czekają nas koncerty, turniej rycerski, parady, a nawet pokazy taneczne. Zobacz co przygotowano na Święto Paniagi!
Dziś pierwszy dzień uroczystości majowych. Te patriotyczne święta przyniosą ze sobą mnóstwo atrakcji. W szczególności dotyczy to rzeszowskiego Święta Paniagi, czyli święta ulicy 3 Maja. To cztery dni wydarzeń, koncertów i spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Początek Rzeszowskiej Majówki
Rzeszowska Majówka rozpocznie się Jarmarkiem Rękodzieła i Produktów Regionalnych. Będzie on otwarty od 1 do 4 maja, w godz. 11:00-20:00. Stoiska można znaleźć przy al. Lubomirskich oraz al. Pod Kasztanami.
Oferują unikatowe wyroby, jak ręcznie wykonana biżuteria, ceramika, świece sojowe, drobne rękodzieło i dekoracje do domu. Nie zabraknie również aspektu kulinarnego, w postaci regionalnych specjałów. Wśród nich można znaleźć lokalne sery, miody, chleby na zakwasie oraz domowe słodkości.
Dzień Flagi RP
W drugi dzień majowych uroczystości odbywać się będą wydarzenia związane z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się na rzeszowskim Rynku.
12:00 – podniesienie Flagi Państwowej
12:05 – wystąpienia
12:20 – Występ Orkiestry Wojskowej
Tego dnia będzie miało miejsce nietypowe wydarzenie, jakim jest Rzeszowski Turniej Rycerski „Blaski średniowiecza III”. Obejmie on pokazy rycerskie, pojedynki na miecze, średniowieczne stroje i rzemiosło. Turniej będzie trwał przez dwa dni, 2 i 3 maja, w godz. 11:30-18:00.
2 maja o godz. 18:00 odbędzie się w Galerii pod Ratuszem wernisaż wystawy „Emocje”. Będzie to wystawa prac studentów z koła naukowego Twórczych Działań Warsztatowych (WSIiZ), wykonanych w technice linorytu oraz rysunku. Projekt ma na celu pokazanie kondycji emocjonalnej, stanu psychicznego młodych ludzi w Europie. Prace zostały wykonane w technice linorytu oraz rysunku i odzwierciedlają emocje, takie jak smutek, samotność czy gniew. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, a sama wystawa będzie czynna do 14 maja:
- poniedziałek – piątek 13:00-18:00
- weekendy – 12:00-19:00
Święto Paniagi
3 maja Rzeszów, jak co roku, wypełni się pięknymi kolorami. Tego dnia będziemy obchodzić Święto Paniagi, czyli święto ulicy 3 Maja. Choć przez lata przyjmowała różne nazwy, w rzeszowskiej gwarze utarła się jako Paniaga. Jest to jedna z najstarszych ulic stolicy podkarpacia.
W ramach obchodów związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja zaplanowane są wydarzenia, takie jak:
9:30 – msza święta w Kościele Farnym przy Placu Farnym 5
10:50 – przemarsz Kompanii Honorowej i pocztów sztandarowych na rzeszowski Rynek
- 11:00 – uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki.
Ul. 3 Maja
Na ul. 3 Maja świętowanie rozpocznie się o 11:00, spotkaniem z Czesławem Drągiem, znawcą i opiekunem ekspozycji Księgarnia Epoka (ul. 3 Maja 2). W jego trakcie zaprezentowana zostanie unikatowa kolekcja 25 obcojęzycznych wydań „Pana Tadeusza”.
Później, o godz. 13:00 odbędzie się jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji całej majówki, czyli barwna parada uliczna. Wyruszy ona z ul. 3 Maja, spod wieży Farnej w stronę Fontanny Multimedialnej. Na całej Paniadze będzie na czym zawiesić oko, obecne będą: performance artystyczne, pokazy uliczne, iluzjoniści oraz różnorodne aktywności dla dzieci, z których będzie można korzystać przez całe popołudnie.
O godz. 16:00 w Urban Labie odbędzie się spotkanie „Literatura na Paniadze” – gościem będzie rzeszowski pisarz Wojciech Kulawski, autor kryminałów, thrillerów i powieści fantastycznych.
Plac NBP
Głodni sztuki i ci, którzy chętnie uczą się nowych umiejętności, znajdą coś dla siebie na placu przed rzeszowskim oddziałem Narodowego Banku Polskiego. Będą się tam odbywać najróżniejsze warsztaty, a także będzie można rzucić okiem na piękne rękodzieło. Spotkamy tam osobistości, takie jak:
- Krzysztof Koziołkiewicz – warsztaty malarskie, rzeźby, wystawa
- Antonina Tomczuk – warsztaty malarskie dla dzieci, wystawa
- Paweł Kowalito – warsztaty kowalstwa, wystawa
- Przystań Caryńska – wystawa łódki Optimisty, mini kurs żeglarski dla dzieci i nie tylko, wiązanie węzłów żeglarskich, szanty
- Miodowy Płomień – wystawa świec z wosku pszczelego
- Dorota Zielińska – bieszczadzkie anioły na deskach
- Monika Jesion – rękodzieło, korale
- Arkadiusz Tenderski – rękodzieło, kamienie i biżuteria w brązie
- Ewa Górska – rękodzieło, biżuteria
- Natchnieni Bieszczadem – koszulki, gadżety Bieszczadzkie, strefa VIP, regionalne produkty kulinarne
Scena przy wieży Farnej
Na scenie przy wieży Farnej od 13:30 do 18:30 będzie trwał koncert „Anioł z Farnej Wieży”. Wystąpią w nim:
- Aleksander Berkowicz wraz z zespołem
- Mażoretki Incanto
- Wokaliści Dominika Kindrat Vocal Studio
- Wokaliści Centrum Młodzieży w Rzeszowie
- Wokaliści Rzeszowskiego Domu Kultury
- Mażoretki Illusion
- Szkoła Tańca Shantel
Dodatkowo, przy ul. Zamkowej w godz. 9:00-17:00 będzie działało studio plenerowe Polskiego Radia Rzeszów. Zorganizuje audycje na żywo, atrakcje dla najmłodszych, a nawet wystawę starych, zabytkowych odbiorników radiowych.
W okolicach fontanny multimedialnej i fosy zamku Lubomirskich, w godz. 13:00-18:00 odbywać się będą pokazy zespołów tanecznych. Będzie tam również strefa dla dzieci z animacjami, grami i zabawami.
Parking przy budynku RARR
Na parkingu przy budynku RARR, położonym przy ul. Szopena 51, odbędzie się ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez klub motocyklowy Steel Roses MC Rzeszów. Przez 5 godzin, począwszy od 11:00, krew będzie można oddać w specjalnym krwiobusie.
W tym samym miejscu w godz. 12.00-18.00 pod szyldem „Gelato on the Road” odbędą się pokazy, degustacje, a nawet wystawa maszyn do produkcji lodów. Ta atrakcja będzie dostępna aż do 5 maja.
Zwiedzanie Piwnic, koncert i wystawy
Od 10:00 do 19:00 chętni będą mogli wybrać się na skróconą wersję zwiedzania Rzeszowskich Piwnic – multimedialną ścieżką „Obrazy historii”. Spacerując podziemiami, będzie można samodzielnie odkryć historię tego miejsca i Rzeszowa. Taka wycieczka trwa około 50 min i rozpoczyna się krótkim wstępem przewodnika.
W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa w czasie trwania święta dostępne będą do obejrzenia dwie ciekawe wystawy:
- „Rok 2024 w obiektywach Polskich Fotografek” – wystawa zdjęć Polish Women Photographers (wystawa plenerowa)
- „Trzy Pokoje” – wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej, Małgorzaty Wakuluk i Agnieszki Babińskiej
Co więcej, o godz. 19:00 na Rynku rozpocznie się koncert Another Pink Floyd Symfonicznie z gościnnym udziałem Marka Radulego. W jego trakcie zostaną przedstawione największe dzieła Pink Floyd, wykonane przez zespół rockowy w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Niezwykłe aranżacje inspirowane są współczesną muzyką filmową i zostały opracowane specjalnie na tę okazję. Usłyszymy przeboje Pink Floyd w wersjach, które nawiązują do brzmienia koncertowego największych przebojów Hansa Zimmera.
Muzeum Dobranocek i Kino Zorza
Kino Zorza przygotowały specjalny seans familijny „Akiko. Latająca małpka”. Rozpocznie się on o godz. 15:00, a cena biletu wyniesie zaledwie 2 zł.
Muzeum Dobranocek również nie próżnuje. W godz. 10:00-18:00 można będzie zobaczyć wystawę eksponatów z filmów animowanych dla dzieci pt, „Muzeum Dobranocek – wspomnienia nie tylko dla dzieci”. Do tego dojdą wystawa „Gdzie jesteś Scooby-Doo?” oraz „Miś”, czyli wystawa planszowa przedstawiająca Misia Uszatka.
Co więcej, odbędzie się pokaz filmowy dobranocek z dawnych lat pt. „W kinie przeszłości”, a także wędrówka ulicą 3-go Maja w towarzystwie Misia Uszatka w 50. rocznicę jego debiutu na ekranie, pn. „SPAcer dobry na wszystko”/
O godz. 12:00, 13:00, 14:00 oraz 16:00 w wydarzeniu „Dzień dobry! Witamy z Rzeszowa!” poznamy kulisy animacji, których fabuły rozgrywają się w stolicy Podkarpacia.
Rzeszowskie szkoły
Również rzeszowskie szkoły przygotowały co nieco dla świętujących. Zespół Szkół Plastycznych organizował będzie malowanie w fosie.
Co więcej, I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zaprasza na wystawę o Ignacym Łukasiewiczu oraz prezentację o absolwentach.
4 maja i Star Wars
W poniedziałek, 4 maja na ul. 3 maja będą miały miejsce Targi Rzeszowskich Organizacji Pozarządowych (NGO). W trakcie wydarzenia organizacje będą miały okazję zaprezentować swoją działalność.
Serce części Rzeszowian niewątpliwie skradnie zakończenie tegorocznej majówki, czyli Rzeszów Star Wars Day. Paniaga kontratakuje. Tego dnia od południa do wieczora czeka nas szereg atrakcji związanych z tematyką popularnej franczyzy:
12:00 – pierwszy film niespodzianka w Rzeszowskich Piwnicach
13:00 – rozpoczęcie oficjalne wydarzenia
13: 00-18:00:
- Strefa LEGO – warsztaty kreatywnego budowania
- Galaktyka pełna książek! – Star Wars Czytelnia w Plenerze (WiMBP Rzeszów)
- STAR WARS ART – tworzenie sztuki z hełmów (Wydział Sztuki URz) (o 18:00 oficjalna prezentacja)
13: 00-19:30 (przez cały okres trwania wydarzenia na Fontannie):
- Warsztaty Druk 3D – (Hobbystycznie.pl / Centrum Druku 3D)
- Gwiezdne Synto – Multimedialna instalacja interaktywna (Syntograf.pl)
- Strefy Cosplay: Wielka Armia Republiki – Kantyna / Manda Yaim
- Wspólne malowanie
13:00 – WARSZTAT: Zmień się w postać z Gwiezdnych Wojen (RDK)
13:15 – WARSZTAT: I grupa warsztatowa – walki na miecze świetlne (SaberArts)
14:00 – PRELEKCJA: Mateusz Zelek (GryOnline.pl) / Michał Łazarów – “Gwiezdne Wojny: Przyszłość Galaktyki”
14:25 – WARSZTAT: II grupa warsztatowa (SaberArts)
14:30 – WARSZTAT: Gwiezdny Komiks (RDK)
14:40 – drugi film niespodzianka w Rzeszowskich Piwnicach
15:00 – PRELEKCJA: Wielka Armia Republiki – “O WAR – jak zrobić zbroję klona.”
15:35 – WARSZTAT: III grupa warsztatowa (SaberArts)
16:00 – WARSZTAT: Miecze Świetlne (RDK)
16:00 – PRELEKCJA: Manda Yaim – “Nie tylko Boba Fett, czyli historia Mandalorian”
16:45 – WARSZTAT: IV grupa warsztatowa (SaberArts)
17:00 – PRELEKCJA: SaberArts – Formy walki mieczem świetlnym
17:30 – WARSZTAT: Gwiezdne Zakładki (RDK)
17:40 – trzeci film niespodzianka w Rzeszowskich Piwnicach
18:00 – oficjalna prezentacja wykonanych hełmów (Wydział Sztuki URz)
18:30-19:00 – PRELEKCJA: dr Mikołaj Birek / lic. Mariusz Chorąży – “Piksele w kosmosie. O Gwiezdnych Wojnach w grach.”
18:30 – WARSZTAT: V grupa warsztatowa (SaberArts)
19:30 – Wspólny przemarsz z Fontanny Multimedialnej pod Rzeszowski Ratusz zakończony pokazem szermierki w wykonaniu SaberArts na płycie Rynku)
20:10 – pokaz mappingu w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki URz na kamienicy Zinnemanna
20:15 – zakończenie imprezy
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Krosno stolicą baloniarstwa. 62 załogi z 14 krajów powalczą w jubileuszowych zawodach