October 28, 2024

Młodzi bokserzy z UKS Gimnasion Boguchwała zdobyli złoty i brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Ciechocinku. Sebastian Gajda wywalczył złoto, Oliwia Debrzak sięgnęła po brąz. Klub nie zwalnia tempa.

Sukcesy młodych bokserów z Boguchwały pokazują, że ciężka praca i systematyczne treningi przynoszą efekty. Zawodnicy pod okiem trenerów rozwijają swoje umiejętności, co przekłada się na kolejne medale w prestiżowych zawodach.

Na XII Mistrzostw Polski Młodzików w Ciechocinku zawodnicy pojechali razem z głównym trenerem, Andrzejem Niedziałkiem.

Złoto dla Sebastiana

Do Mistrzostw Polski w Ciechocinku przystąpiło blisko 500 młodych bokserów ze 157 klubów. Sebastian Gajda z UKS Gimnasion Boguchwała pokazał mistrzowską formę – wygrał pięć walk i zdobył złoty medal w kategorii 44 kg.

– Jechałem po złoto i ze złotem wróciłem – powiedział młody mistrz, który trenuje boks od trzech lat i ma już na koncie 30 walk.

Brąz Oliwii i weekendowy sukces

Sukces osiągnęła również Oliwia Debrzak, która w kategorii 53 kg wywalczyła brązowy medal. Młoda zawodniczka trenuje od dwóch lat i stoczyła już 15 walk.

– Na początku pracujemy nad techniką, ogólnorozwojówką, potem dodajemy siłę i przed całymi mistrzostwami zaczynamy sparingi – mówił o przygotowaniach młodych bokserów trener Maksymilian Miłosz.

Nowe wyzwania przed klubem

Młodzi bokserzy z Boguchwały nie spoczywają na laurach. Za dwa tygodnie wezmą udział w turnieju Scorpion Szczecin, a za trzy tygodnie czeka ich Puchar Polski. W planach jest wyjazd siedmioosobowej reprezentacji klubu.

Warto przypomnieć, że dwa lata temu zawodnicy UKS Gimnasion zdobyli aż osiem medali podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Sukcesy młodych bokserów z Boguchwały potwierdził również weekendowy I Memoriał im. Mariana Basiaka w Rzeszowie. W zawodach wzięło udział około 200 zawodniczek i zawodników, a UKS Gimnasion Boguchwała zdobył tytuł Najlepszej Drużyny Polskiej.